Завершуючи 2017 рік

30 Грудня 2017

Закінчується насичений подіями 2017 рік. Львівське товариство болгарської культури ім. І.Вазова, провело всі заплановані міроприємства. З останніх найяскравіших — це відкритий урок досвідченого вчителя сзш № 43 м Львова, члена товариства Тетяни Ялтанець. Разом з дітками розглядалась казка “Зачарований портрет” молодої, яскравої, талановитої письменниці Тетяни Вікторової, яка має болгарські корені. Діти були в казковому одязі, а п. Тетяна в національному болгарському вбранні. Урок пройшов весело, професійно. Це відзначили численні вельмишановні гості. Закінчилось свято піснею “Бяла роза” у виконані ансамблю цієї школи під керівництвом Людмили Тимчишин. Віце-консул Почесного Консульства Республіки Болгарія у Львові Михайло Гук тепло підбив підсумки, подарував школі багато примірників казки Тетяни Вікторової “Поле золотих кульбабок”. А від величезного пакета з цукормами дітки були просто в захваті!

Члени нашого товариства часто разом відвідують театри, концерти. Останній культпохід — прем’єра Ігоря Онисько ( нашого прапороносця ) “ Чи то Гоголь. Чи то Вій”, яка була надзвичайно тепло прийнята і глядачами, і театральними критиками. Маленьких діточок і онуків членів нашого товариства
очікує зустріч з виставами театру “Воскресіння” “Миколай прийшов до нас” та “Коли ангели спускаються на землю”.
На “Свято на Болгарській вулиці” було запрошено гостей-друзів з інших національних товариств Львова. Михайло Васильович Гук, відкриваючи зустріч, підкреслив, що робота нашим товариством проводиться дуже велика, кропітка, а найголовніше – про неї не кричать, бо вона твориться душею. Начальник управління у справах національностей, релігій та фінансово-планової роботи департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Леся Корнат зауважила, що їй завжди приємно працювати з нашим товариством. Всі спільні проекти є вдалими і приносять користь. “ Ви всі є дуже щирі, активні, ніколи не підведете, першими відгукуєтесь на всі пропозиції. Я дуже вдячна рада, що познайомилась з вами. Бажаю всім нам щасливої долі, а також нашим двом країнам”, – продовжила Леся Ярославівна.
Хамула Катерина колядкою “ Спи, Ісусе, спи” задала теплий настрій нашій зустрічі. Колектив “Гармонія” Марти Сеник подарував присутнім вальс “Мрія” у виконанні молодіжної групи. Це наші маленьки перлиночки. Такі, як Іриночка Гнатків, Діаночка Бобрик, Юстиночка Дорош, Євочка Черепака, Віолетточка Гак та Вікторія Горбань.
Людина безлічі талантів Наталя Дячик змістовно, легко і професійно розповіла про культуру і традиції Болгарії.
Вечір продовжив чудовий “Зимовий вальс”, який не дивлячись на назву зігрівав серця присутніх, об’єднуючи всіх у велику україно-болгарську сім’ю. З цим дивом елегантно впорались представники старшої групи колективу “Гармонія” Сохецька Надія, Осіпова Діана, Хричикова Анна, Новосядла Ілона, Горбань Христина, Андріїв Анастасія, Кнуренко Марія.
Високопрофесійний директор недільної школи по вивченню болгарської мови Галина Бушко прочитала вірш І.Вазова “Българськи език”.
Тендітна і яскрава Гринчишин Світлана, солістка колективу “Подих весни” Анни Кривути, зачаровала всіх піснею “Ако спрям да обичам”. А сама неперевершена пані Анна, виконуючи пісню “Българи добри”, стільки енергіїї і тепла подарувала кожному в залі, що втриматись було не можливо: співали всі!
Болгарська душа — щедра душа. Тому з великим задоволенням ми пригощали всіх присутніх. А майстер-клас по виготовленю традиційних болгарських страв як завжди — від скарбу нашого товариства Кіри Василькевич, делікатної, тендітної жіночки, яка спроможна обійняти весь світ.
Ярослав Войтюк, голова товариства, підкреслюючи важливість нашої зустрічі, звернув увагу на те, що сьогодні було представлено гімн нашого товариства, написаний чарівною Аллою Пилипенко на музику одної з найулюбленіших нами болгарських пісень “Моя страна, моя Болгарія”. Ведуча свята чарівна Світлана Чанкова підкреслила, що скоро Новий Рік, отже нові плани, мрії, звершення. Жанна Мурая

фотографії Івана Чанкова