У Львові урочисто відкрили Почесне консульство Болгарії

6 Червня 2016

Болгарія відтепер буде ближчою до Львова. Почесне консульство цієї країни урочисто відкрили в парку імені Франка. Будівлю посеред парку, яка раніше була в напіваварійному стані і використовувалась для службових потреб, відремонтували за кошти болгарського уряду.

Дотепер консульства Болгарії в Україні були в Запоріжжі й Одесі, у Києві – Посольство. Почесне консульство у Львові вирішили відкрити, аби розвантажити Посольство – оскільки упродовж літа щомісяця там видавали українцям по декілька тисяч віз. Відтак дипломатична установа у Львові, окрім налагодження культурних зв’язків, також видаватиме і болгарські візи.

«Мені дуже хотілось представити Болгарію у Львові. Коли я вперше сюди приїхав, я був справді надзвичайно вражений такою красою і затишком цього міста. Тож відтоді ми вирішили, що у цьому регіоні хоч і небагато болгар, але все ж ми відкриємо тут Почесне консульство. Почесному консулові ми ставимо завдання – розвивати співпрацю між Львівщиною і Болгарією», – наголосив на відкритті установи Надзвичайний і Повноважний Посол Болгарії в Україні Красімір Мінчев.

Штат болгарського консульства у Львові буде невеликим – разом з Почесним консулом буде п’ятеро співробітників. Уже зараз відомо, що завдяки болгарським інвестиціям у Львові разом з мерією реалізують декілька бізнесових та природоохоронних проектів.

«Ми радо всіх вітаємо, шануємо за нашу тісну співпрацю, вона відбувається у дуже складний час, тому що в Україні війна, і я переконаний, що всі країни Європейського Союзу, також Болгарія, будуть займати дуже жорстку, проукраїнську позицію», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

В урочистому відкритті Почесного консульства Болгарії взяли участь представники міської та обласної адміністрацій, бізнесмени і громадські діячі. За дорученням Президента України Петра Порошенка на церемонію прибув також батько Петра Порошенка – Олексій Порошенко.