Ще один візовий центр у Львові

21 Вересня 2016

Закінчилася програма перебування делегації з Пловдива ( Болгарія) у Львові, яка приїзджала для підписання Угоди про всебічне співробітництво між двома містами та проведення зустрічей з Головою міської ради, мером міста Лева паном Андрієм Садовим, представниками міської ради, підприємцями, творчою інтелегенцією міста, викладачами та студентами Львівськиї вищів.

Львів гостинно приймав: інженера Димитра Георгієва — почесного консула Республіки Україна у Пловдиві, п. Савіну Петкову — Голову міської ради м. Пловдив, п. Розаліну Петкову — заступника мера з питань міської економіки,охорони здоров’я, екології та управління відходами, п. Амелію Гешеву — заступника мера з питань культури та туризму, п. Пламена Панова — головного експерта відділу розвитку і міжнародного  півробітництва, п. Катрін Гутман — головного експерта Дирекції культури і культурної спадщини.

Дуже змістовними були зустрічі з ректором Українського Католицького університету професором Богданом Прахом, професором та ректором Національного університету “Львівська політехніка” Юрієм Бобалом.

У рамках цього візиту відбулася і зустріч представників общини м. Пловдив з членами Львівського товариства болгарської культури імені Івана Вазова ( Голова — Войтюк Ярослав Дмитрович) в Почесному консульстві Республіки Болгарія, що була організована Почесним консулом Республіки Болгарія п. Віктором Нотевським.

Відкрив зустріч Надзвичайний та Повноважний посол РБ п. Красимир Минчев.

Мер м. Пловдив інженер Іван Тотев розказав про важливість продовження співпраці між нашими містами-побратимами у різних галузях: культурі, туризмі, освіти, екології та ін. Наголосив на необхідності підписання нових угод про взаємини у цих галузях. Висловив задоволення з приводу викладання болгарської мови у приміщенні Почесного консульства Республіки Болгарія у Львові, організованого п. Михайлом Гуком, віце-консулом Почесного консульства в Україні, та щодо активної діяльності членів Львівського товариства болгарської культури імені Івана Вазова, яке віднедавна функціонує у Львові.

Ректор Пловдивського університету імені Паїсія Хилендарські професор, доктор Запрян Козлуджов розповів про викладання української мови в їх університеті і відзначив важливість науково-методичної співпраці між Львівським національним університетом імені Івана Франка, в якому болгаристика, як спеціальність існує вже з 1978 року. Зробив наголос на перспективу такої співпраці, на обміні літературою, обміні студентськими групами, на участі викладачів обох університетів в міжнародних конференціях. Про що цього ж дня була підписана окрема угода з ректором ЛНУ ім.Івана Франка професором Володимиром Мельником.

У свою чергу професор, завідуюча кафедри слов’янської філологіїї ЛНУ ім.І.Франка Алла Татаренко подякувала Почесному консулу Республіки Болгарія у Львові п. Віктору Нотевському за підтримку болгаристичних заходів у Львові, а ректору Пловдівського університету за готовність сприяти розвитку співпраці між нашими університетами.

Ректор Університету “Львівський Ставропигион” професор Ярослав Кмит підкреслив велике значення, яке мають для української молоді Рильський та Роженський монастирі, чистота і глибина духовних знань. Після виступу була підписана Угода про співпрацю.

Проректор УЛС, директор Центру Європейска Перспектива, директор болгарської навчальної програми п. Роксолана Рицин розказала про те, що вже 9 років вони співпрацюють з болгарськими колегами з коледжу туризму м. Благоєвград в Болгарії, а навчальна програма перебуває під егідою міжнародного центру впровадження програм ЮНЕСКО в Україні. В коледжі туризму навчається близько 50 студентів з всієї нашої країни. Хоч це є невеликий коледж, але всі студенти після закінчення навчання працюють як в Болгарії, так і на теренах України в туризмі,готельно-ресторанному бізнесі, бізнес-адміністрування та туристичної анімації.

Художній керівник імідж-театру “Пані Кураж” п. Світлана Чанкова запропонувала відзначити День Незалежності Республіки Болгарія (21-22 вересня) проведенням свята Болгарської вулиці у м. Львові, що було схвально сприйнято болгарськими гостями.

Головний адміністратор Львівського академічного духовного театру “Воскресіння” запропонувала розширити рамки культурної співпраці між Пловдивом і Львовом. Зокрема, запросила театральні колективи міста-побратима до участі у традиційному міжнародному театральному фестивалі “Золотий Лев” і водночас висловила сподівання про участь трупи цього театру в мистецьких заходах м. Пловдив, так як один з небагатьох театрів України, який має в своєму репертуарі як вуличні,так і сценічні вистави, що зібрали величезну кількість найпрестижніших нагород всього театрального світу.

Багато творчого і емоційного забарвлення додали зустрічні виступи таких гостей і членів болгарського товариства,як: п. Наталя Григораш, доцент кафедри слов’янської філології ЛНУ ім. І.Франка, п. Ірина Олідорт, перекладач болгарської мови, п. Тетяна Грунська, член Національної спілки письменників України, лауреат премії імені П. Куліша, п. Кіра Василькевич — директор бібліотечного колектора.

Навіть і після закінчення офіційної частини зустрічі ніхто не хотів розходитись. Знайшлися безліч тем для розмов. Усе це дає всім нам надію на те, що взаємини між містами-побратимами будуть розвиватись у різних напрямках, що у свою чергу розширюватиме горизонти нашої співпраці, даруватиме натхнення на добрі справи, зміцнюватиме дружні взаємини між нашими народами.