Репортаж зі Свята вулиці Болгарської до Дня Незалежності Болгарії у Львові.

24 Вересня 2016

24 вересня 2016 р. Львівське товариство Болгарської культури ім. Івана Вазова спричинило подію, що об’єднала на одному просторі сотні різних людей. Усі вони відзначали Свято вулиці Болгарської та День Незалежності Болгарії.

З самого ранку наші активісти працювали над прикрашанням сцени в міському Парку культури ім. Богдана Хмельницького, яку нам люб’язно надав директор Парку Олександр Молодий. Було вирішено оформити її у вигляді величезного прапору Болгарії, прикрасити трояндами та кульками. Тож робота кипіла. Ближче до обіду на сцені заграв оркестр «Галицькі дударі». На звуки почали сходитись перші глядачі. А подивитись було на що: справа від сцени вказівник торував шлях на вул. Болгарську, що отримала свою назву в 1913 р. до Дня Незалежності Болгарії і розташована за 100 метрів від нашого дійства, на якій знаходиться адміністрація Парку. Прогулювались панночки в гарних сукнях початку ХХ ст. Зліва ж можна було опинитись у справжній болгарській домівці: лавки, столи, застелені скатертинами. А на столах – традиційні болгарські страви: баніца, бринза, запечене козеня, фарширований перець, випічка і , звичайно, червоне сухе вино. Цим частували в нашому «болгарському селі» вправні господині, етнічні болгарки в національних строях. Детальнiше >>

У Львові урочисто відкрили Почесне консульство Болгарії

6 Червня 2016

Болгарія відтепер буде ближчою до Львова. Почесне консульство цієї країни урочисто відкрили в парку імені Франка. Будівлю посеред парку, яка раніше була в напіваварійному стані і використовувалась для службових потреб, відремонтували за кошти болгарського уряду.

Дотепер консульства Болгарії в Україні були в Запоріжжі й Одесі, у Києві – Посольство. Почесне консульство у Львові вирішили відкрити, аби розвантажити Посольство – оскільки упродовж літа щомісяця там видавали українцям по декілька тисяч віз. Відтак дипломатична установа у Львові, окрім налагодження культурних зв’язків, також видаватиме і болгарські візи.

«Мені дуже хотілось представити Болгарію у Львові. Коли я вперше сюди приїхав, я був справді надзвичайно вражений такою красою і затишком цього міста. Тож відтоді ми вирішили, що у цьому регіоні хоч і небагато болгар, але все ж ми відкриємо тут Почесне консульство. Почесному консулові ми ставимо завдання – розвивати співпрацю між Львівщиною і Болгарією», – наголосив на відкритті установи Надзвичайний і Повноважний Посол Болгарії в Україні Красімір Мінчев. Детальнiше >>

Діти загиблих воїнів АТО поїхали на відпочинок до Болгарії

10 Серпня 2015

10 серпня, 16 дітей, батьки яких загинули під час проведення антитерористичної операції на сході України, відправились на відпочинок зі Львова до Болгарії. Маленькі українці, які через російську агресію стали напівсиротами, зібралися у цю подорож завдяки співпраці структурних підрозділів Міністерства оборони України, Львівської обласної державної адміністрації, Львівської обласної ради та почесного консульства Республіки Болгарія в Україні.

Присутні на відправці представники української влади зазначили, що вони звертались із проханням щодо допомоги дітям воїнів АТО до різних консульств та представництв. Однак, перша реальна співпраця відбулась власне з представниками Болгарії. Болгарська сторона підготувала для наших дітей активну і цікаву програму. За 10 днів маленькі українці побачать всі туристичні родзинки цієї мальовничої балканської країни, а також потраплять у визначні історичні місця, про які їм свого часу будуть розповідати на уроках історії.